خانه / ترفند / چند ترفند ساده برای افزایش سرعت 4G

چند ترفند ساده برای افزایش سرعت 4G

ممکن است برای شما پیش آمده باشد در مکانی قرار بگیرید که اینترنت همراهتان فقط ۴G را پشتیبانی کند. ممکن است در این شرایط تجربه نه چندان دلچسبی از ۴G و سرعت آن داشته باشید. در این مقاله می خواهیم روش هایی به شما معرفی کنیم که با پیگیری آن ها بتوانید سرعت شبکه ۴G همراهتان را افزایش دهید.

مرورگر مناسب دانلود کنید

یکی از بهترین مرورگرهای مناسب اندروید، گوگل کروم است. این مرورگر تقریبا با همه دستگاه های اندرویدی موجود هماهنگ است و می تواند تجربه منحصربه فردی از وبگردی به شما ارائه کند. گوگل کروم قابلیت ذخیره کردن نام و رمز عبورهای مختلف شما در سایت های متفاوت را دارا است. درمقابل مزایایی که دارد، گوگل کروم حجم زیادی اشغال می کند بنابراین پیشنهاد می کنیم از مرورگری مانند اپرامکس (OperaMax) که دارای قابلیت مدیریت حافظه است، استفاده کنید. این سرویس حتی اپلیکیشن های نصب شده را هم از لحاظ مصرف داده کنترل می کند. نسخه ساده تری هم از این نرم افزار بنام اپرامینی (OpraMini) در دسترس عموم قرار گرفته است.

بارگذاری عکس ها را غیرفعال کنید

برای اینکه سرعت اینترنت را بیشتر کنید بهتر است تنظیمات Text-Only را فعال کنید تا دیگر فرصتی برای بارگذاری عکس ها صرف نشود و فقط متن را ببینید. این قابلیت در منوی تنظیمات اغلب مرورگرها وجود دارد.

Cache را پاک کنید

یکی از مشکلاتی که باعث کند شدن سرعت اینترنت می شود همین Cache است. تقریبا تمام اندرویدهای نسخه قدیمی دچار این مشکل هستند. برای پاک کردن این حجم بی استفاده به منوی تنظیمات رفته و اپلیکیشن مرورگر و دیگر برنامه هایی که Cache دارند را پیدا کنید. در تنظیمات داخلی این نرم افزارها گزینه Clear Cache وجود دارد. این گزینه تمام Cache این اپلیکیشن را یکباره پاک می کند.

اپلیکیشن های جاگیر را حذف کنید

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که در پس زمینه فعال هستند و حجم زیادی مصرف می کنند. این برنامه ها در مصرف اینترنت و اشغال کردن فضای حافظه پیشرو هستند! سعی کنید تمام برنامه هایی که استفاده نمی کنید را حذف کنید تا اینترنت بهتری داشته باشید.

3+
با دوستان خود به اشتراک بزارید

حتما ببینید

4G VS LTE

سرویس های 4G و LTE چه تفاوتی با هم دارند؟

همه شما حتما نام ۴G و LTE به گوشتان خورده؛ سرویس های اینترنت پرسرعتی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *